To już fakt!. Popularny Minecraft w rękach Microsoftu

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GRY, INTERNET, POLSKA, Redakcja poleca, ROZRYWKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Krążące od pewnego czasu plotki o przejęciu jednej z największych gier online na świecie stały się faktem. Gra Minecraft, która ujrzała światło dzienne w 2009 roku została przejęta przez giganta z Redmond, firmę Microsoft. Niestety wszyscy współzałożyciele zostali zwolnieni (ale jak podaje PC Gamer było to częścią umowy)
minecraft-xbox-microsoft
Gra od wielu lat bije rekordy popularności wśród wielbicieli klockowatej grafiki. Dzięki temu jej twórcy wzbogacili się o 2,5 miliarda dolarów amerykańskich. Na taką kwotę opiewała umowa zawarta z Microsoftem.

Jak podaje twórca gry Markus Persson jest on przekonany, że nowy właściciel będzie równie dobrze dbał o rozwój gry jak jego twórcy. Pracownik firmy Mojang Owen Hill nie widzi również sensu usunięcia gry z dostępnych aktualnie platform zarówno mobilnych, konsolowych czy komputerów PC. Drodzy maniacy Minecraftowi jak na razie możecie spać spokojnie

Powiązane wpisy

  • wazik

    mam mieszane uczucia. z jednej strony potencjal minecrafta od dawna byl marnotrawiony – sam odszedłem z funkcji admina serwera strefagier bo wialo nudą.. z drugiej strony microsoft nie takie projekty i firmy po przejeciu potrafil uwalic.. (nokia..)


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry