Książka o wyprawie przez Polskę – z Bieszczad nad Bałtyk w 30 dni.

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, PODRÓŻE, POLSKA, Redakcja poleca, STYL ŻYCIA, Video Brak komentarzy do Książka o wyprawie przez Polskę – z Bieszczad nad Bałtyk w 30 dni. 363

Grupa wrocławskich podróżników postanowiła udowodnić, że nie trzeba jechać do egzotycznych krajów, żeby przeżyć przygodę życia. Nie trzeba również mieć kondycji maratończyka, żeby w ciągu 30 dni przejść całą Polskę z południa na północ. Wystarczy mieć dobry plan, bardzo chcieć go zrealizować i oczywiście liczyć na prawdziwą polską gościnność po drodze.

fot.ppp30

fot.ppp30


Wyprawa rozpoczęła się 18 lipca 2009 na szczycie Opołonka w Bieszczadach, w najbardziej na południe wysuniętym punkcie Polski, a zakończyła 17 sierpnia w Jastrzębiej Górze, w punkcie najbardziej wysuniętym na północ. A po drodze: zapomniane cmentarze w Bieszczadach, łemkowskie wioski w Beskidach, dworek Paderewskiego w Kąśnej, ruiny zakładów zbożowych w Kozłowie, dąb „Bartek” w Zagnańsku, muzeum Sienkiewicza w Oblęgorku, boydrome w Tomaszowie Mazowieckim, bunkier kolejowy w Jeleniu, dom dróżnika-noblisty w Lipcach, ogród romantyczny w Arkadii, knajpa NRD w Toruniu, skrzyżowanie rzek w Fojutowie, odwrócony dom w Szymbarku i wiele innych miejsc na niemal ośmiusetkilometrowej trasie „Polska Południe-Północ”.
bookcover

Książka o tej wyprawie jest aktualnie w przygotowaniu. Podróżnicy zbierają fundusze na druk przez znany portal crowdfundingowy PolakPotrafi: https://polakpotrafi.pl/projekt/poludnie-polnoc. Już ponad 80 osób wsparło inicjatywę i codziennie dołączają nowi darczyńcy.

Publikacja książki jest planowana na luty 2015 roku, natomiast fragment można przeczytać już dziś pod adresem: http://ppp30.pl/PPP30-SAMPLE.PDF

Serdecznie zapraszamy do wparcia projektu.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry