Maratony seriali telewizyjnych winne depresji i złemu samopoczuciu?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA, Redakcja poleca, ROZRYWKA, SERIALE TV, ŚWIAT, TELEWIZJA

Jak donosi magazyn deadline oglądanie seriali telewizyjnych w coraz to bardziej popularnych maratonach może okazać się niezdrowe. Naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie odkryli, że osoby nałogowo oglądające maratony ulubionych seriali mogą popaść w depresje lub znacząco pogorszy się im humor.Badacze w opracowaniu “A Bad Habit For Your Health? An Exploration Of Psychological Factors For Binge-Watching Behavior” przebadali ponad 300 osób w wieku od 18 do 29 roku.

Główne pytania „Kiedy się czujesz przygnębiony lub masz smutne myśli” oraz „czy oglądasz maratony swoich ulubionych seriali”. Większość osób odpowiedziała twierdząco na oba pytania co pozwoliło badaczom na dalsze analizy tego problemu. Jako, że „maratony seriali” są raczej nowych zjawiskiem (istnieją od ok 5 lat) to problemy psychologiczne takie jak samotność czy też depresja są znanymi elementami codziennego życia osób uzależnionych.

Przeprowadzone badania będą kontunuowane. Większa dyskusja planowana jest na maj br. Wówczas naukowcy planują przedstawienie jej na międzynarodowym sympozjum Towarzystwa Komunikacji w Puerto Rico. Następnym razem zastanówcie się dobrze czy warto oglądać kolejny maraton na waszych ulubionych kanałach telewizyjnych. Wy również wspaniali nadawcy dobrze pomyślcie jak przygotować ciekawą ramówkę programową bo to co teraz serwujecie jest mierne i żałosne.

źródło: deadline/time

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry