Weź udział w konkursie „Catch a Star 2015”

NAUKA, Redakcja poleca

Dwie europejskie organizacje zajmujące się astronomią edukacyjnie oraz naukowo, EAAE oraz ESO, ogłosiły konkurs o nazwie European Astronomy Contest Catch a Star. Mogą w nim brać udział grupy uczniów. Wśród nagród są m.in. obserwacje 2-metrowym teleskopem.
W konkursie mogą brać udział uczniowie z Polski.

Konkurs ma na celu zachęcenie uczniów do współpracy w zespołach przy wykonywaniu zadania. Dlatego nie można zgłosić się samemu, a jedynie w grupie. Grupy powinny składać się z lidera oraz do trzech członków zespołu. Liderem nie może być uczeń, tylko nauczyciel albo opiekun kółka zainteresowań.

Przed uczestnikami postawiono następujące zadanie: można wybrać sobie dowolny temat związany z astronomią, przykładowo obiekt na niebie, zjawisko, własne obserwacje, jakiś problem naukowy, ciekawą teorię, a następnie opisać go w formie tekstowej. Teksty powinny być w języku angielskim. W przypadku, gdy piszący opierają się na informacjach z różnych źródeł, źródła takie należy podać w bibliografii.

Prace można nadsyłać do 20 czerwca 2015 r. do godz. 17.00 czasu środkowoeuropejskiego. Wymagany format plików to PDF. Adres e-mailowy do zgłoszeń: astro.edu@gmail.com.

Wśród nagród są m.in. zdalne obserwacje za pomocą dużych teleskopów, a w szczególności 2-metrowego teleskopu w bułgarskim obserwatorium Rozhen. Taką nagrodę otrzyma zwycięski zespół. Zespoły z kolejnych miejsc będą mogły przeprowadzić własne obserwacje na nieco mniejszych teleskopach.

Konkurs jest prowadzony przez Europejskie Stowarzyszenie Edukacji Astronomicznej (EAAE) oraz Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO). Regulamin oraz inne informacje na jego temat można znaleźć na stronie: http://www.eaae-astronomy.org/catchastar/

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry