TestingCup2015

Mistrzostwa w testowaniu po raz trzeci

AKTUALNOŚCI, MEDIA, ROZRYWKA, TECHNOLOGIE

W maju po raz kolejny testerzy oprogramowania z całej Polski zmierzą się ze sobą w walce o tytuł Mistrzów.

TestingCup to zawody, konferencja i warsztaty dedykowane testerom oprogramowania. To także wydarzenie, które za sprawą skali i pomysłowości najprawdopodobniej nie ma żadnego odpowiednika w Polsce i na świecie.

Tym razem impreza odbędzie się między 11 a 13 maja na Stadionie Wrocław.

Celem wydarzenia jest promocja Polski jako kraju z doskonałym zapleczem IT w programowaniu i testowaniu. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na pracę wykonywaną przez testerów oprogramowania i pokazać jak znacząca jest jej rola w projektach informatycznych. To jedna z nielicznych polskich imprez testerskich, o której mówi się i pisze poza granicami naszego kraju. Odwiedzający ją zagraniczni goście są pod wrażeniem rozmachu i jakości imprezy. Wzorzec zawodów powielają również inne kraje. Przykładem może być Belgium Testing Days 2015, które w podobnym formacie zorganizuje swoje mistrzostwa.

TestingCup2015

12 maja odbędą się zawody, podczas których w szranki staną testerzy z całej Polski. Co roku na potrzebę zawodów powstaje specjalne oprogramowanie o nazwie Mr Buggy, którego przetestowanie jest zadaniem zawodników. Warto podkreślić, że to oprogramowanie jest następnie udostępniane zupełnie za darmo i może służyć każdemu.
Podobnie jak podczas poprzednich dwóch edycji, i tym razem współzawodnictwo odbywać się będzie w dwóch kategoriach – zespołowej i indywidualnej. Na najlepszych testerów czekają atrakcyjne nagrody.

13 maja odbędzie się konferencja składająca się z kilku ścieżek tematycznych. Wśród prelegentów znajdą się specjaliści z kraju i zagranicy, w tym dwójka gości specjalnych – Gojko Adzic i David Burns. Imprezę zakończy ogłoszenie wyników zawodów i rozdanie nagród.

Dodatkowo 11 maja można będzie wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez gości specjalnych Mistrzostw.

Zapisy na zawody już się zakończyły, z rekordową liczbą zgłoszeń, przez co konieczne będzie przeprowadzenie kwalifikacji do zawodów. Najlepszych 200 zawodników zmierzy się ze sobą 12 maja na Stadionie Wrocław.

Ci, którzy nie zamierzają rywalizować w testerskich zmaganiach, mogą wziąć udział w samej konferencji, a zawodom przyglądać się z perspektywy widza. Aby nie przegapić swojej szansy na uczestnictwo zapraszamy na stronę testingcup.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jak co roku opiekę merytoryczną nad zawodami i konferencją TestingCup sprawuje portal testerzy.pl.

Źródło: testingcup

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry