Nowe zakrzywione monitory od Samsunga w 2015 roku

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, POLSKA, Redakcja poleca, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

W nowych zakrzywionych monitorach firmy Samsung zastosowano technologię pionowej synchronizacji (VA), która zapewnia optymalną krzywiznę panelu, doskonały współczynnik kontrastu i znacznie ograniczony wyciek światła, co przekłada się na wyższą jakość obrazu. Kształt wydajnych paneli zastosowanych w monitorach odzwierciedla naturalną krzywiznę ludzkiego pola widzenia, co pogłębia wrażenie zanurzenia w obrazie i podnosi komfort oglądania nawet w przypadku ciemnych scen filmu lub gry komputerowej. Monitor SE590C, podobnie jak SE790C, oferuje najlepszy w swojej klasie promień krzywizny 3000 mm (3000R). Dzięki innowacyjnemu wzornictwu również monitory SE591C i SE510C z promieniem krzywizny 4000R zapewniają obraz o ograniczonych zniekształceniach, który mniej męczy oko.

Nowe zakrzywione monitory Samsung są wyposażone w zaawansowane funkcje podnoszące komfort oglądania. Tryb oszczędzania oczu pomaga zmniejszyć szkodliwość działania niebieskiego światła na wzrok i związane z tym zmęczenie oczu odczuwalne zwłaszcza przy długotrwałym wpatrywaniu się w ekran. Kolejną funkcją zapobiegającą męczeniu się wzroku jest eliminacja migotania, które występuje w standardowych monitorach.
se510c_27
Monitory charakteryzują się imponującymi współczynnikami kontrastu (od 5000:1 w modelu SE590C do 3000:1 w najbardziej podstawowych modelach) oraz wysoką jasnością (do 350 cd/m2 w modelach SE590C i SE591C). Dzięki temu obraz jest bardzo realistyczny, ma głębszą czerń, nieskazitelną biel i jaśniejsze kolory. Zarówno osoby korzystające z monitorów w pracy, jak i amatorzy multimedialnej rozrywki mogą oczekiwać lepszej jakości i poczucia zanurzenia w obrazie. Tryb gier inteligentnie wykrywa zmiany sceny, koryguje zamazany obraz, wzmacnia kolory i reguluje kontrast, dzięki czemu akcja tocząca się na ekranie jest lepiej widoczna. Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że treści multimedialne są wyświetlane wyraźniej, w żywych kolorach i z odpowiednią intensywnością.

Konstrukcja zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju oznacza, że zakrzywione monitory z nowej kolekcji są bardziej efektywne energetycznie. Nowa funkcja eco-saving plus umożliwia korzystanie z energooszczędnej technologii, której podstawą jest zmniejszenie jasności ekranu w celu poprawy efektywności energetycznej. Oprócz dwóch standardowych ustawień manualnych można wybrać ustawienie automatyczne, które obniża zużycie energii o około 10 procent (poprzez zmniejszenie luminescencji czarnych sekcji ekranu).

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry