Czy warto kupić konsolę Nintendo 2DS i gdzie ją znaleźć ?

AKTUALNOŚCI, GRY, POLSKA, Redakcja poleca, ROZRYWKA, ŚWIAT

Firma Nintendo od lat 80tych ubiegłego wieku próbuje zawojować rynek przenośnych konsol do gier. W 1989 roku światło dzienne ujrzał klasyczny GameBoy. Był jedyny w swoim rodzaju bo pozwalał na granie w ulubione gry znane z konsoli NES praktycznie wszędzie gdzie było światło. Przez wiele kolejnych lat na rynku pojawiły się coraz to bardziej godni następcy. Mieliśmy przyjemność korzystać z Game Boy’a Pocket czy też Gameboy’a Color. Po tych reinkarnacjach przyszła czas na zmiany. Nowy Game Boy Advance (również w wersji SP) dał użytkownikom większy i zarazem podświetlany ekran. Sprzedał się on w ponad 81 milionach egzemplarzy na całym świecie.

fot.newsfix.pl

fot.newsfix.pl


Kolejna era przenośnych konsol Nintendo rozpoczęła się w 2004 roku wraz z premierą serii Nintendo DS. Była to całkowita przemiana. Od tego czasu gracz miał do dyspozycji dwa ekrany(w tym jeden dotykowy). Seria miała kilka opcji głównie różniących się wielkością ekranów.

Największa jednak zmiana w historii Nintendo nastąpiła w 2011 roku gdy firma postanowiła zaprezentować graczom zabawę w trzech wymiarach. Wykorzystana jednak metoda autostreoskopii nie dla wszystkich okazała się rewelacyjnym pomysłem. Pierwsza generacja Nintendo 3DS miała mieszane recenzje. Niektórzy zachwycali się trójwymiarowymi ekranami i możliwością postrzegania efektu bez użycia specjalnych okularów, inni natomiast uważali nowy ekran za zbędny gadżet.
newsupermario2
Ciekawym rozwiązaniem wedle naszych testów okazała się konsola Nintendo 2DS wydana przez Nintendo pod koniec 2013 roku.

Nintendo 2DS jest „ekonomiczną” alternatywą dla zdecydowanie droższego New 3DSa. Konsola pozwala na granie we wszystkie tytuły dotychczas wydane dla platformy DS oraz 3DS, czyli bagatela kilka tysięcy gier. Od razu po premierze na konsolę, która aktualnie sprzedaje się najlepiej (np. w brytyjskim amazonie) sypnęła się lawina negatywnych opinii, głównie związanych z obudową. Przez wielu uznawana za wadę konstrukcja, która nie ma zamknięcia w postaci klapki, jest rewelacyjnym rozwiązaniem wedle naszych testów. Zapytacie dlaczego? Aby to zrozumieć trzeba 2DSa wziąć do rąk. Leży ona idealnie w rękach a wszystkie przyciski znajdujące się na niej są wyśmienicie pasujące do przeciętnych rozmiarów rąk.

Gracze, którzy z sentymentem patrzą na retro konsole Nintendo, poczują się jak w domu. Ekran wspaniale wyświetla, bez efektu trójwymiaru, wszystkie nowo wydane gry, a cała konstrukcja daje podobne odczucia, gdy do rąk wzięliśmy kiedyś GameBoy’a. Jedynym minusem jaki dostrzegliśmy to brak głośników stereo. Mimo,że mamy do dyspozycji wyjście słuchawkowe dające możliwość słuchania w stereo, to jeden głośniczek mono nie odda efektów dźwiękowych gdy zdecydujemy się na grę bez słuchawek.

Ciekawi zapewne jesteście ile Nintendo 2DS może kosztować w Polsce i czy łatwo nabyć tę konsolę na terytorium naszego kraju. Cóż łatwo i tanio nie jest. Na próżno będzie szukać jakichkolwiek konsol Nintendo w dużych marketach elektronicznych. Możecie odpuścić sobie wycieczki do MediaMarkt, Saturn, EuroAGD czy MediaExpert. Tam ich nie znajdziecie,ba nawet gier dla tej platformy tam nie mają ( a jeśli są to pojedyncze egzemplarze z przeszłości).

Nie wiemy co stało się z polską dystrybucją tak dobrego sprzętu, ona praktycznie nie istnieje. Niewielką ilość sklepów, głównie specjalizujących się w sprzedaży gier komputerowych możecie znaleźć pod adresem: Nintendo.pl.

Jako, że konkurencja nie jest duża, ceny również trzymają dość wysoki poziom. Ceny w Polsce są różne od około 390PLN za samą konsolę(czasami z wystawy, więc nie do końca nowa – uważajcie przy zakupie) do około 630PLN (w sklepach z listy nintendo.pl) za zestaw z grą.

Zakup za granicą np. w Wielkiej Brytanii jest opcją, ale nie do końca opłacalną ze względu na wysoki kurs funta czy też euro i dodatkową dość drogą przesyłkę. Z pomocą przychodzą portale aukcyjne gdzie niektóre ze sklepów sprzedają konsole po trochę niższych cenach. Nowy zestaw z grą za około 500PLN wydaje się być kwotą do zaakceptowania patrząc na to co mamy do wyboru.

Konsola Nintendo 2DS zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie i przypomniała szkolne czasy, gdy dziennie przed małym ekranem GameBoy’a spędzaliśmy godziny grając w Super Mario Bros i inne rewelacyjne gry Nintendo. Szczerze polecamy jej zakup, jeśli nie zależy wam na efekcie 3D oraz wasz budżet nie jest aż tak zasobny, aby wydać około 900PLN na najnowszą konsolę New 3DS, która miała polską premierę całkiem niedawno.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry