Nintendo przedstawiło najnowszą wersję „The Legend of Zelda” podczas E3

AKTUALNOŚCI, GRY, POLSKA, Redakcja poleca, ROZRYWKA, ŚWIAT

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to najnowsza przygoda przekraczająca granicę prosto od Nintendo. Gra wynosi serię The Legend of Zelda na zupełnie nowy poziom. 14 czerwca w Los Angeles podczas targów gier wideo E3 gracze mieli pierwszą okazję, żeby zanurzyć się w ogromnym żywym świecie najnowszego tytułu z Linkiem w roli głównej. Gra zaskakuje graczy i daje im mnóstwo wyzwań na każdym kroku, zapewniając przy tym niesamowitą wolność, dzięki czemu w tej przygodzie bez granic mogą odkrywać ogromny świat.

Demo i zwiastuny zaprezentowane podczas tegorocznego E3 to tylko przedmak tego, co czeka na fanów Nintendo w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Stoisko Nintendo na E3 pozwala uczestnikom targów w pełni zanurzyć się w świecie gry. Mogą oni zwiedzać Hyrule jak tylko im się spodoba, ponieważ świat gry jest olbrzymi i nie ma w nim ograniczeń zmuszających do zwiedzania go w określony sposób. To poczucie wolności i przestrzeni będzie jeszcze lepiej odczuwalne w ostatecznej grze, pozbawionej wszelkich ograniczeń wersji demonstracyjnej.

fot. nintedo

fot. nintedo


We fragmencie gry pokazanym podczas Nintendo Treehouse: Live widać było, że podczas przeszukiwania otoczenia Link musi wykazać się wielką uważnością i być niezwykle zaradny. Ważne jest, aby gracze dobrze zaznajomili się z otoczeniem, dzięki czemu szybko znajdą potrzebną broń lub odbiorą ją pokonanym wrogom. Dzięki jedzeniu Link nie straci tak szybko swoich serc i może otrzymać tymczasowe wzmocnienie lub uzyskać przydatne umiejętności.

W grze zrezygnowano z niektórych elementów, które wcześniej charakteryzowały serię. Na przykład wielu pobocznych wrogów nie jest już losowo rozsianych po świecie i zamiast tego żyje w koloniach. Link może wspinać się na wieże i wielkie konkstrukcje, aby lepiej przyjrzeć się otoczeniu. Dotrze nawet na szczyty gór – może zacząć wspinać się na każdą górę, jaką widzi. Przy pomocy paralotni dotrze do niżej położonych obszarów, a tarczę może wykorzystać, aby zjechać na niej z góry. Link przemierzy wiele pól, lasów i zdobędzie mnóstwo szczytów.

Otacza go dziki świat, w którym młody bohater musi obserwować też klimat, ponieważ zmiana pogody lub temperatury może wpłynąć na środowisko i zdolności Linka do przetrwania w nim. Nagła ulewa zgasi ognisko, a podczas burzy trzeba będzie zachować szczególną ostrożność, bo metalowa broń przyciąga pioruny. Niejeden raz Link będzie musiał się przebierać, raz w ciepłe ubrania, a innym razem w coś lepiej pasującego do pustynnych upałów.

Ponad 100 Świątyni Prób (Shrines of Trials) czeka na graczy, którzy mogą odwiedzić je w dowolnej kolejności. Na ich drodze stanie wiele pułapek i łamigłówek, po pokonaniu których zdobędą specjalne przedmioty i inne nagrody pomocne w dalszej przygodzie. Łamigłówki często można rozwiązać na wiele spowodów, a sekrety kryją się dosłownie wszędzie. Eksploracja i odkrywanie nowych miejsc stanowią znaczną część zabawy.

Premiera The Legend of Zelda: Breath of the Wild na Wii U odbędzie się w 2017 roku. W tym samym czasie zostanie wydana wersja na nową konsolę Nintendo o nazwie kodowej NX. Gra będzie również kompatybilna z amiibo, które są sprzedawane oddzielnie.

źródło: nintendo

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry