Apple watch series 1 oraz series 2 – zbędny gadżet, czy w końcu przydatne narzędzie?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, MOBILE, POLSKA, Redakcja poleca, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Zegarki z nadgryzionym jabłkiem są na rynku już od ponad półtora roku. Pierwszy Apple Watch dostępny był w trzech wersjach: Najtańszy , Apple Watch wykonany z aluminium, Apple Watch wykonany ze stali oraz najdroższy Apple Watch Edition wykonany ze złota. Każda z tych wersji dostępna była z ekranem o przekątnej 38 mm oraz 42 mm. Kupujący miał również do dyspozycji wiele pasków. Ceny wahały się od około 1700zł aż do prawie 80 tysięcy!

fot. newsfix.pl

fot. newsfix.pl

Pierwsza wersja była bardzo oczekiwaną nowością, ale nie do końca spełniającą wymagania wybrednych użytkowników. Głównym problemem był czas pracy na baterii. Gwarantowane funkcjonowanie przez 17 godzin dla wielu okazało się zbyt krótkie. Dla wielu potencjalnych nowych użytkowników kolejnym problemem było to, że zegarek od Apple działał tylko z telefonami iPhone.

W 2016 roku Apple zaproponowało nowe ulepszone wersje zegarków, zwane series 1 oraz series 2. W wyglądzie nie zaobserwowano zmian, nadal kształt oraz wymiary są identyczne jak oryginału. Ma wbudowany GPS. Jest wodoodporny do głębokości 50 metrów. Napędza go nowy, dwurdzeniowy procesor a jego wyświetlacz jest dwa razy jaśniejszy od ekranu poprzedniej wersji. Dodatkowo do tego dużą ilość nowych funkcji, z których każda zachęca do ruchu. Zaobserwowaliśmy również lepszy czas pracy na baterii sięgający nawet 2 pełnych dni (zegarek był cały czas połączony z telefonem poprzez BT).
apple-watch-series2-3
Jedną z najbardziej przydatnych szczególnie dla nas funkcji okazało się dyktowanie. Wiadomo, że zegarek przypomni nam o nowej wiadomości. Dotychczas najczęściej pisaliśmy odpowiedź na telefonie. Teraz odpowiesz na wiadomość, po prostu mówiąc. Wiadomości SMS, WhatsApp w banalny sposób możemy tworzyć mówiąc w stronę zegarka. Język polski jest perfekcyjnie wyłapywany a zapis tekstu w większości przypadków okazywał się bezbłędny. Jeśli jesteśmy sami w pomieszczeniu możemy również rozmawiać nie posiadając iPhone’a pod ręką. Mikrofon wychwytuje głos bardzo dobrze, a wbudowany głośnik daje satysfakcjonującą jakość dźwięku. Zasięg jaki maksymalnie dało nam się uzyskać to ok 10m od telefonu.

Ponadto przetestowaliśmy funkcje wodoodporności zabierając Apple Watcha Series2 na basen. W bardzo prosty i intuicyjny sposób można zaplanować trening , podając długość basenu oraz wybierając ile razy chcemy go przepłynąć. Reszta automatycznie jest uruchamiana i zegarek mierzy nasz puls oraz przepłyniętą odległość plus spalone kalorie.
apple-watch-series2-4
Podsumowując nowa wersja Apple Watcha – szczególnie w wersji Series 2 (z GPSem oraz wodoodporna) bardzo nam się spodobała. Okazała się bardzo przydatnym gadżetem wspomagającym codzienną pracę w redakcji jak i dbając o nasze dobre samopoczucie po godzinach pracy.

Zegarki do testów kupiliśmy z własnych środków.

  • Po co wymyślać coś takiego, zegarek powinien wskazywać czas i może jeszcze datę a do tych innych bajerów są inne rzeczy.

  • Kolejny beznadziejny wynalazek, zegarek to ma być zegarek po co pchać w niego coś więcej.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry